مقالات

 • مشکلات اصلی وصل نشدن فلش به ضبط ماشین و سایر پخش کننده ها 1399/3/11

  چرا در برخی از پخش کننده ها، حافظه فلش شناسایی نمی شود؟  یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید، “وصل نشدن فلش مموری به پخش کننده های دیگر از جمله ضبط ماشین” می باشد که در این مطلب با روش های برطرف کردن این مشکل آشنا خواهید شد.

   

  نسل قبلی پلیرها، مجهز به سی دی پلیر بودند که متاسفانه کیفیت پخش بالایی نداشتند و ممکن بود هر آن مشکل قطع و وصلی در آنها رخ دهد و لذت گوش دادن به آهنگ را بصورت کلی از دست میدادید. با این حال ضبط های امروزی بسیار پیشرفت کرده اند و دیگر نیازی به این ندارید که هر روز با انتشار موزیک های جدید، سی دی جدید را رایت کنید و به آلبوم خود اضافه کنید و تنها با اتصال فلش به کامپیوتر و انتقال فایل های جدید می توانید آهنگ های بروز را در اتومبیل خود گوش کنید و لذت ببرید

  اما گاها ممکن است بنابر دلایل مختلفی فلش به ضبط ماشین ویا سایر دستگاههای پخش کننده متصل نشود و این گونه احساس خواهید کرد که گویی فلش کاملا سوخته است و به همین دلیل فلش دیگری را جایگزین خواهید کرد. جای نگرانی نیست! این کار را انجام ندهید!! اگر شما هم دچار چنین مشکلی شده است، حتما این مطلب را مطالعه کنید:

  دلیل وصل نشدن فلش مموری به ضبط ماشین:

   

  1- ویروسی شدن فلش

  از اصلی ترین و مهم ترین دلایلی که برخی اوقات می تواند منجر به چنین اتفاقی شود، ویروسی شدن فلش می باشد که از طریق وصل شدن فلش مموری به دستگاه های حاوی ویروس  ایجاد می شود. به همین دلیل اولین قدمی که به شما پیشنهاد می شود، این است که فلش مموری را به کامپیوتری که آنتی ویروس آن آپدیت شده باشد، متصل کنید و فلش را اسکن کنید.

   

  2- نوع فرمت فلش مموری

  دقت داشته باشید برای آن که پخش کننده های متنوع بتوانند حافظه فلش شما را شناسایی و اطلاعات آن را بخوانند، باید حافظه فلش شما، از فرمت استاندارد FAT32 پیروی کند. ضمن اینکه برای اطلاع از این موضوع شما باید این موضوع را از طریق کامپیوتر خود چک و بررسی کنید. زیرا در صورتی که فرمت آرایش فایلی حافظه فلش شما NTFS باشد، در این حالت قابل شناسایی و خواندن توسط پخش کننده های معمولی نیست.

  فرضاً شما تلویزیونی از نمونه های جدید LED دارید که به سادگی می توانید با ذخیره فیلم ها با فرمت WMV و یا KMV بر روی یک حافظه فلش و اتصال آن به سوکت USB این مدل تلویزیون ها، بدون نیاز به دستگاه DVD Player و امثال آن، به سادگی و سهولت فیلم ها و یا کلیپ های ویدئویی خود را تماشا کنید، اما در عمل مشاهده می کنید که این کار امکان پذیر نبوده و با اینکه مشکلی در کار وجود ندارد (یعنی هم فرمت های فایلی درست است و هم حافظه فلش شما سالم است)، با این حال تلویزیون شما، حافظه فلش مذکور را شناسایی نمی کند. بله، مشکل اینجاست که فرمت فایلی حافظه فلش مورد بحث، FAT32 نبوده و بنابراین راه به جایی نمی برید. البته لازم به ذکر است که فرمت فایلی FAT32 قطعاً نسبت به فرمت NTFS، فرمت قدیمی تری محسوب می شود. اما خب جهت سازگاری، در حال حاضر قریب به اتفاق دستگاه های پخش کننده فایل های صوتی و تصویری از طریق اتصال پورت USB، این فرمت قدیمی تر را ساپورت می کنند. ضمن اینکه علاوه بر حافظه فلش، شاید شما این تجربه را نیز داشته باشید که فرضاً هارددیسک اکسترنالی مملو از فیلم و موسیقی دارید، اما با اتصال آن به پخش کننده های متنوع (مثلاً همین تلویزیون های LED جدید و یا پورت دستگاه های رسیور، DVD Player و کلاً هر دستگاهی که پورت USB داشته و امکان پخش از این طریق با اتصال دستگاه های خارجی دارد)، هارددیسک شما شناسایی نمی شود که در این حال هم مطمئن باشید که صرفاً مشکل شما این است که هاردهای اکسترنال امروزی همگی با فرمت NTFS می باشند و بنابراین چنانچه شما می خواهید هارد اکسترنال خود را در این رابطه ها مورد استفاده قرار دهید و یا حتی با اتصال آن به رسیور دیجیتال، به عنوان یک فضای ضبط و ذخیره برنامه های تلویزیونی از آن استفاده کنید، در این صورت می بایست آن را به فرمت FAT32 تغییر دهید.

  اما برای انجام این کار (تغییر فرمت حافظه فلش و یا هارد اکسترنال) بهترین روش این است که جهت حفظ فایل های خود (چون با تغییر فرمت، همه اطلاعات شما پاک خواهد شد) ابتدا اطلاعات خود را در جایی مناسب کپی کنید. سپس بر روی درایور مربوط به حافظه فلش یا هارددیسک اکسترنال مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید. سپس در پنجره باز شده در منوی کرکره ای File System گزینه FAT32 را برگزینید و مراحل تأیید را پی بگیرید. پس از چند دقیقه و با توجه به ظرفیت حافظه فلش و یا هارد شما، سرانجام مراحل تبدیل فرمت انجام می پذیرد. در نهایت اطلاعات را دوباره روی حافظه فلش و یا هارد اکسترنال کپی کنید. اکنون دیگر پخش کننده های متنوع، دستگاه شما را شناسایی خواهند کرد.

  این مشکل رایج بین کاربران وجود دارد که اکثر سیستم های صوتی فقط حافظه هایی که با فرمت fat هستند را شناسایی می کنند و فرمت های دیگر را نمی خوانند. برای حل این مشکل ابتدا اطلاعات خود را در جایی مناسب کپی کنید. سپس بر روی درایور مربوط به حافظه فلش مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Format را انتخاب کنید. در پنجره باز شده در منوی کرکره ای File System گزینه FAT32 را برگزینید و مراحل تأیید را پی بگیرید. پس از چند دقیقه و با توجه به ظرفیت حافظه فلش شما فرمت می شود. در نهایت اطلاعات را دوباره روی حافظه فلش کپی کنید. اکنون دیگر پخش کننده های متنوع، دستگاه شما را شناسایی خواهند کرد.

  3- فرمت فایل های فلش مموری

  یکی از رایج ترین مشکلاتی که ممکن است هر یک از ما با آن روبرو شویم این است که داخل گوشی می توانیم یک آهنگ را به خوبی پلی و اجرا کنیم و اما زمانیکه این آهنگ را از طریق کابل مربوطه به فلش منتقل می کنید، ضبط اتومبیل قادر به اجرا کردن آن نیست و ارور می دهد.
  علت اصلی این مشکل را می توان در فرمت فایل مربوطه دانست. چرا که ضبط قادر به اجرای فایل هایی با فرمت mp3 می باشد و اما زمانیکه فایل هایی متفاوت درون فلش میریزید ممکن است اجرا نشود.
  به همین دلیل ابتدا باید آهنگ را با استفاده از برنامه های تبدیل کننده به حال mp3 باز گردانید و با خیالی راحت شروع به گوش دادن به آهنگ مدنظر خود نمایید.

   

  4- پوشه بندی فایل های فلش مموری

  برخی از ضبط های میان رده هستند که قابلیت شناسایی پوشه ها را ندارند و هربار که شما فایل های درون پوشه فلش مموری انتقال میدهید، ضبط قادر به خواندن آنها نیست و فکر می کنید که ایراد از فلش مموری می باشد و در واقع این چنین نیست. شما می توانید فایل های درون فلش مموری را از پوشه خارج کنید و سپس به ضبط اتومبیل متصل کنید و آنرا بررسی کنید.
   

  5- خرابی درگاه یو اس بی ضبط

  آخرین گزینه ای که می توان به آن اشاره کرد، " خرابی درگاه یو اس بی " می باشد که می تواند یکی از دلایل اصلی عدم اجرای فلش مموری باشد. به همین دلیل اگر شما می خواهید از صحت این موضوع مطلع شوید، باید آنرا به متخصصان این زمینه ارائه دهید تا در این زمینه به شما کمک کنند و در صورت لزوم درگاه را تعویض نمایند.

  مشکلات اصلی وصل نشدن فلش به ضبط ماشین و سایر پخش کننده ها
شما هم می توانید در مورد این محصول نظر دهید